X
تبلیغات
زولا
۩۩۩ تزکیه و تعلیم از دیدگاه اهل سنّت ۩۩۩
کَمَا أَرْسَلْنَا فِیکُمْ رَسُولاً مِنْکُمْ یَتْلُو عَلَیْکُمْ آیَاتِنَا وَیُزَکِّیکُمْ وَیُعَلِّمُکُمْ الْکِتَابَ وَ ....
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَلا تُبْطِلُوا أَعْمَالَکُمْ (33) (سوره محمد) .ترجمه : ای کسانی که ایمان آورده اید از الله اطاعت نمایید و از رسول الله پیروی نمایید (وبا مخالفت با دستورات الله و رسول) اعمالتان را باطل نکنید


تحقیق احادیث:


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 21 مرداد‌ماه سال 1389

چگونه ایمان ما را نگهداری نماییم

استاد عائض بن عبد الله القرنی رساله ای دارند به نام ( کیف نحافظ علی الإیمان؟) یعنی چگونه ایمان ما را نگهداری و محافظت نماییم ؟ بنده خلاصه آنرا تیتروار برای خوانندگان عزیز ترجمه نمودم تا دوستان خواننده از مطالب مفید آن بهرمند شوند امیدوارم که الله مهربان برای بنده وهمگان توفیق محافظت ونگهداری بر ایمان را نصیب بفرماید.

 آمین یا رب العالمین.

استاد عائض بعد از مقدمه ؛ مطالب رساله مذکورشان را به سه دسته تقسیم نموده اند:

1 = اسباب حفظ و نگهداری ایمان.

2 = ثمرات و نتایج ایمان.

3 = نصیحت های سه گانه.

استاد عائض در بحث (اسباب حفظ و نگهداری ایمان) رعایت سه چیز عمده ومهم را برای حفظ ونگهداری ایمان توصیه می کند:

1 = پایبندی برفرائض و بالأخص نمازهای پنجگانه.

2 = تفّکر وتدبّر در نعمتهای الهی.

3 = توجه دادن به عبادات نفلی و استحبابی.

واستاد محترم درتحت عنوان (ثمرات و نتایج ایمان) می نویسد: وقتیکه انسان مسلمان بر ایمانش حفاظت نمایدبرایش ثمرات ونتایجی حاصل خواهد شد که برای دنیا و آخرتش مفید خواهد بود، وآن ثمرات ونتایج از قرار زیر می باشد:

1= در این دنیا زندگی خوب وزیبای خواهد گذراند.

2 = به بهشت دست یافته واز جهنم نجات خواهد یافت.

3 = تحت حفاظت ورعایت ویژه الله متعال قرارخواهد گرفت.

وآقای قرنی در تحت بحث (نصیحت های سه گانه) می نویسد در آخر سه نصیحت ضروری و مفید بیان می دارم :

1 = بر حصول ویاد گیری علم دینی حریص و علاقه مند باشید.

2 = اختلافات را بدور بیندازید.

3 = از سازشها و مکرها دشمنان اسلام وخطراتی که جهان اسلام راتهدید می کندآگاه باشید.
طبقه بندی:
ارسال توسط ابوشعیب اسفندیار شجاعی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
سنّت زنـده بـاد
أوقات نماز بیش از شش میلیون شهر در دنیا
کشور:
قـرآن زنده بـاد
إِنَّمَا کَانَ قَوْلَ الْمُؤْمِنِینَ إِذَا دُعُوا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ لِیَحْکُمَ بَیْنَهُمْ أَنْ یَقُولُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا وَأُوْلَئِکَ هُمْ الْمُفْلِحُونَ (51) وَمَنْ یُطِعْ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَیَخْشَ اللَّهَ وَیَتَّقِیهِ فَأُوْلَئِکَ هُمْ الْفَائِزُونَ (52) (سوره نور) مسلمانان واقعی هر گاه به سوی الله ورسولش فراخوانده شوند تا در میان آنها فیصله و قضاوت نماید می گویند که شنیدیم و پیروی نمودیم کامیابان واقعی اینها اند***و هر کس که از الله و رسولش پیروی کند و از الله بترسد و (از مخالفت با او) پرهیز کند اینها پیروزان و کامیابان اند.
بدعات مرده باد
عرباض بن ساریه رضی الله عنه می فرمایند: روزی رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم در میان ما برای سخنرانی بلنده شده و برای ما سخنرانی بلیغ ورسائی را ایراد فرمودند که دلها از آن ترسید و چشمان اشکبار شد ، ما گفتیم ای رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم گویا که این سخنرانی فردی است که می خواهد ازهمراهانش جدا شده وبا آنها خدا حافظی کند، پس به ما توصیه نمایید، رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: من شما را به پرهیزگاری و اینکه بشنوید و پیروی کند از امیرتان گرچه بر شما غلام و برده ای بعنوان امیر گمارده شود، آری قطعا کسانی که بعد از من زندگی می کنند اختلافات زیادی را مشاهد خواهند نمود. پس بر شماست که در آن وقت به سنّت من و سنّت رهبرهای درست وراه یافته عمل نموده و آنها را با دندانهایتان محکم بگیرید، و از هر بدعت و نوآوری در دین پرهیز کنید زیرا هربدعتی گمراهی است. (این حدیث را ابوداود (4607) و ترمذی (2678) وابن ماجه (42) و برخی دیگر ازکتب حدیثی روایت نموده اند.

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا